طرز تهیه ژله به شکل چشم + تصاویر و عکس – آکا


طرز تهیه ژله به شکل چشم + تصاویر و عکس – آکا هالووین یکی از جشنهای سنتی مغرب‌زمین است که مراسم آن در شب ۳۱ اکتبر (نهم آبان) بر‌گزار می‌شود. بسیاری از افراد در این شب لباس‌های عجیب و غیرمرسوم می‌پوشند و کودکان و نوجوانان برای جمع‌آوری نبات و آجیل به در خانه دیگران می‌روند. جشن هالووین بیشتر در ...بیا تو تفریحطرز تهیه ژله به شکل چشم + تصاویر و عکس – آکا]]>

طرز تهیه ژله به شکل چشم + تصاویر و عکس – آکا

هالووین یکی از جشنهای سنتی مغرب‌زمین است که مراسم آن در شب ۳۱ اکتبر (نهم آبان) بر‌گزار می‌شود. بسیاری از افراد در این شب لباس‌های عجیب و غیرمرسوم می‌پوشند و کودکان و نوجوانان برای جمع‌آوری نبات و آجیل به در خانه دیگران می‌روند. جشن هالووین بیشتر در کشورهای آمریکا، ایرلند، اسکاتلند و کانادا مرسوم است. این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند.
یکی از نمادهای هالووین یک کدوتنبل توخالی است که برای آن دهان و چشم به صورتی ترسناک درآورده شده و با روشن کردن شمع در درون کدوتنبل به آن جلوه‌ای ترسناک داده می‌شود.

به همین بهانه برای هموطنان مسیحی مان دسرهایی متناسب با این جشن گردآوری کرده ایم.

زمان آماده شدن : ۲۰ دقیقه

زمان فریز شدن : ۵ ساعت یا یک شب

مواد لازم :

یک کاسه ته گرد یا هر ظرف ته گردی

کاسه با ته صاف

کیوی

زیتون سیاه

قطعات بزرگ و عظیم آناناس

پاستیل  قرمز رنگ

روش تهیه :

۱ - کاسه ته گرد را در کاسه با ته صاف قرار دهید. کیوی را به صورت افقی با ضخامت ۹/۵ سانتی ببرید.قسمت و بخش سفید رنگ مرکز میوه را جدا کنید و کنار بگذارید و کیوی را در وسط ظرف قرار دهید.

۲ - انتهای زیتون سیاه را ببرید. زیتون را در قسمت و بخش خالی وسط کیوی قرار دهید در حالی که سر گرد آن به سمت ته ظرف باشد. آناناس را طوری کنار کیوی قرار دهید که قسمت و بخش عنبیه چشم را تشکیل دهد.

۳ - پاستیل های قرمز رنگ را طوری ببرید که یک سر آن بالای آناناس و سر دیگر آن کف ظرف باشد.

۴ – این آناناس را در ظرف پر از ژله قرمز رنگ قرار داده و داخل یخچال بگذارید.

آشپزی

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:پنج شنبه 1 آبان 1393