وزیر اسبق ارتباطات: سرعت اینترنت به مسائل فرهنگی ارتباطی ندارد


سرعت اینترنت به مسائل فرهنگی ارتباطی ندارد و این طور نیست که اگر سرعت اینترنت کم باشد مسائل مستهجن عبور نکند و اگر سرعت اینترنت زیاد باشد مسائل غیراخلاقی عبور کند. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و نواوری و فناوری و اختراع اطلاعات  دکتر سید احمد معتمدی اظهار داشت: افزایش حجم داده داخلی که ...بیا تو تفریحوزیر اسبق ارتباطات: سرعت اینترنت به مسائل فرهنگی ارتباطی ندارد]]>

سرعت اینترنت به مسائل فرهنگی ارتباطی ندارد و این طور نیست که اگر سرعت اینترنت کم باشد مسائل مستهجن عبور نکند و اگر سرعت اینترنت زیاد باشد مسائل غیراخلاقی عبور کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و نواوری و فناوری و اختراع اطلاعات  دکتر سید احمد معتمدی اظهار داشت: افزایش حجم داده داخلی که منجر به کاهش دسترسی‌های غیرضروری به شبکه اینترنت می‌شود، مستلزم توسعه تولید محتوا در کشور است. در حالی که یک ریال در محتوا سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم، چگونه ادعای تولید محتوا و استفاده از داده داخلی داشته باشیم؟

عضو کمیسیون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، درباره نظرات مخالف توسعه پهنای باند و نگرانی درباره مسائل فرهنگی و اخلاقی، اظهار داشت: سرعت اینترنت به مسائل فرهنگی ارتباطی ندارد و این طور نیست که اگر سرعت اینترنت کم باشد مسائل مستهجن عبور نکند و اگر سرعت اینترنت زیاد باشد مسائل غیراخلاقی عبور کند.

وزیر سابق ارتباطات و نواوری و فناوری و اختراع اطلاعات توضیح داد: با این استدلال که افزایش سرعت اینترنت سبب افزایش مسائل ضد اخلاقی و ضد مذهبی می‌شود، طرفداران افزایش و عدم افزایش پهنای باند به دو دسته طرفداران فرهنگ و ضد فرهنگ تبدیل می‌شوند.  در حالی که نه تنها عده‌ای خاص و مخصوص و قشری ویژه در جامعه باید دغدغه فرهنگی داشته باشند؛ بلکه باید همه روی مسائل ضد اخلاقی حساس باشیم.

رئیس دانشگاه امیرکبیر تصریح کرد: هم اکنون ICTزیربنای توسعه تمام تکنولوژی‌ها دردنیا و جهان است. در کشورهای پیشرفته متوسط سرعت اینترنت ۲ مگ تا ۱۰مگ است و جهت‌گیری نیز به دنبال سرعت‌های ۱۰ مگ به بالا است. با این تعریف ایران با متوسط سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه در چه جایگاهی قرار می‌گیرد؟

وزیر سابق ارتباطات و نواوری و فناوری و اختراع اطلاعات افزود: بنابراین راه مقابله با مسائل ضد اخلاقی، عدم توسعه پهنای باند، نگه داشتن سرعت اینترنت روی ۱۲۸ نیست و عقب نگه داشتن کشور نیست.

وی خاطر نشان کرد: افزایش حجم داده داخلی که منجر به کاهش دسترسی‌های غیر ضروری به شبکه اینترنت می‌شود، مستلزم توسعه محتوا در کشور است. در حالی که یک ریال در محتوا سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم چگونه ادعای تولید محتوا و استفاده از داده داخلی داشته باشیم.


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:سه شنبه 18 شهريور 1393