چرا علی ضیا «ویتامین ۳» را ترک کرد؟


 برنامه «ویتامین ۳» که تا قبل از نوروز ۹۳ هر روز با اجرای علی ضیا روی آنتن می رفت با وجود ضعف های زیادی که داشت اما تا حدی توانسته بود به یک برند در میان برنامه های صبحگاهی تبدیل شود و کاری کند که مخاطبان در ساعات اولیه روز، کانال تلویزیونشان را روی شبکه سه ...لطفا ادامه مطلب را مشاهده کنید و مشاهده کنید

 برنامه «ویتامین ۳» که تا قبل از نوروز ۹۳ هر روز با اجرای علی ضیا روی آنتن می رفت با وجود ضعف های زیادی که داشت اما تا حدی توانسته بود به یک برند در میان برنامه های صبحگاهی تبدیل شود و کاری کند که مخاطبان در ساعات اولیه روز، کانال تلویزیونشان را روی شبکه سه تنظیم کنند.

با رفتن ضیا، برنامه تعطیل شد و اینطور به نظر می رسید که شبکه سه بدون ضیا دیگر تمایلی به ادامه آن نداشته باشد چون به هر حال برنامه، برنامه ای بود که خوب یا بد به دست ضیا شکل گرفته بود و درصدی از مخاطبان هم به خاطر او تماشایش می کردند.

قضیه اما طور دیگری پیش رفت و بعد از عید فطر، بدون آنونس و خبر و اخبار قبلی، «ویتامین ۳» روی آنتن رفت؛ آن هم بدون علی ضیا و با اجرای چند مجری جدید. کمترین تصوری که می شد از «ویتامین ۳» بدون علی ضیا داشت، این بود که علی زاهدی پای مجریان بهتر از او رابه این برنامه باز کند تا حداقل نشان دهد برنامه در نبود او هم می تواند سرپا بماند اما…

برنامه ای که از دو هفته قبل تحت عنوان «ویتامین ۳» رأس ساعت هشت صبح روی آنتن شبکه سه می رود، نه تنها با بدترین برنامه علی ضیا هم برابری نمی کند که حتی از برنامه های صبحگاهی سایر شبکه ها همسطحش پایین تر است. هفت صبحح این مسئله را در گفتگو با فضل الله شریعت پناه، مدیر گروه اجتماعی شبکه سه بررسی می کند.

 چرا علی ضیا «ویتامین 3» را ترک کرد؟

دلیل رفتن ضیا از «ویتامین ۳»، ابهامی بود که شریعت پناه، بهتر از همه می توانست رفعش کند. خود او توضیح داد: «خود علی ضیا دنبال برنامه جدید است. الان با نبش جنت آباد شروع کرده، ضمن اینکه اجرای برنامه صبحگاهی بعد از یک مدت برای مجری سخت می شود. او اکنون سرباز است ولی دوست دارد فضای جدید با ایده های جدید را تجربه کند. بعد از نبش جنبت آباد، قصد دارد برنامه ای را به شکل هفتگی روی آنتن ببرد.»

تغییر مجریان و شایعه حضور ژیلا صادقی

شریعت پناه در بخشی از صحبت هایش توضیح داد که شبکه دنبال این بوده که مجری جدید برای «ویتامین ۳» معرفی کند اما واقعا به چه ارزش و قیمتی؟ یک مجری جدید نباید بعد از شرکت در کلاس های مختلف و گذراندن دوره های تخصصی، وارد عرصه اجرا شود؟

این مسئله را با شریعت پناه در میان گذاشتیم. توضیح داد: «خود علی ضیا و سایر مجریان باسابقه هم بالاخره از یک جایی شروع کرده اند. مثلا ضیا از «گزینه جوان» شروع کرد. من احساس می کنم تیم جدید هم این پتانسیل را دارند که توانایی خود را نشان دهند.»

اما مسئله اصلی اینجاست که قبل از شروع سری جدید «ویتامین ۳» از گوشه و کنار شنیده می شد که شبکه سه تصمیم دارد از ژیلا صادقی برای اجرای بخش خانم ها دعوت به همکاری و هم دستی کند. طبیعتا با آمدن صادقی، برنامه به سمت و سوی بهتری می رفت.

شریعت پناه توضیح داد: «نه تهیه کننده به ما چنین چیزی گفته بود نه کس دیگری. شاید شایعه بوده و درباره حضور ایشان صحبتش هم نشده.» با همه این اوصاف از قدیم گفته اند جلوی ضرر را از هر جا بگیری منفعت است. از او پرسیدیم اگر مجریان نتوانند رضایت مخاطبان را جلب کنند، تغییر خواهند کرد؟ گفت: «اگر بازخوردهای منفی داشتیم حتما و صددرصد عوض می شوند. به هر حال ملاک برای ما مخاطب است و تلاش می کنیم برنامه هایمان پربیننده باشند.»

استفاده از چند مجری برای رفع مشکلات

شریعت پناه در بخش دیگری از صحبت هایش توضیح داد که سری جدید «ویتامین ۳» قرار بوده از اول مهر هر روز ساعت ۶ صبح روی آنتن باشد که این اتفاق یک مقدار زودتر افتاده. به گفته او قرار است این برنامه از اول مهر با رویکردی متفاوت پخش شود.

شریعت پناه توضیح داد که به خاطر مشکلات علی ضیا در اجرای سری قبل، این بار تصمیم گرفته اند برنامه بیشتر حالت یک مجله تصویری داشته باشد: «فرمت سری جدید «ویتامین ۳» مثل مجله است. به خاطر برخی مشکلات که در دور قبل داشتیم تصمیم گرفتیم ساختار آن را تغییر دهیم. مثلا یکی دو بار آقای ضیا دیر رسیدند و به این نتیجه رسیدیم که حداقل دو مجری ثابت داشته باشیم و بقیه مجریان به صورت صفحه صفحه بخش مربوط به خودشان را اجرا کنند. این دفعه بحث مجله تصویری مطرح است که نزدیک ۱۵ صفحه است و هر کدام یک دبیر دارند. قرار است برنامه ریتم تندتر و بخش های متنوع تری داشته باشد. هر روز دو الی سه صفحه خواهیم داشت، ضمن اینکه مجری آقا و خانم میزبان میهمانان برنامه باشند.»

روزنامه هفت صبح

اخبار مرتبط:

علی ضیا و خواهرش ؛ از کودکی تا کنون ! / تصاویر و عکس

دلنوشته شاعرانه و احساسی علی ضیا بر بالین مادرش در بیمارستان + تصاویر و عکس علی ضیا و مادرش در بیمارستان


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

GoldenStar
ساعت19:23---29 مرداد 1393
ب نظر من این بهترین پست بود.واقعا من شوکه شدم.البته این مجری ها ک اومدن خوبن اما علی ضیاس ک میتونه ویتامین س رو قشنگ و پرنشاط کنه...عالی بوود

GoldenStar
ساعت19:23---29 مرداد 1393
ب نظر من این بهترین پست بود.واقعا من شوکه شدم.البته این مجری ها ک اومدن خوبن اما علی ضیاس ک میتونه ویتامین س رو قشنگ و پرنشاط کنه...عالی بوود

GoldenStar
ساعت19:23---29 مرداد 1393
ب نظر من این بهترین پست بود.واقعا من شوکه شدم.البته این مجری ها ک اومدن خوبن اما علی ضیاس ک میتونه ویتامین س رو قشنگ و پرنشاط کنه...عالی بوود

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:چهار شنبه 29 مرداد 1393