شناخت افراد در نگاه اول با این ترفند


چهره‌خوانی اهمیت بسیار زیادی هم دارد این‌که چهره را باید به طور کامل و دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و تا رسیدن به همه حقایق، از قضاوت‌های شتابزده اجتناب کنید. در حال حاضر، یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه یورک در انگلستان نشان می دهد که ممکن است برای پیش بینی افکار شخص ...لطفا ادامه مطلب را مشاهده کنید و مشاهده کنید

چهره‌خوانی اهمیت بسیار زیادی هم دارد این‌که چهره را باید به طور کامل و دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و تا رسیدن به همه حقایق، از قضاوت‌های شتابزده اجتناب کنید.

در حال حاضر، یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه یورک در انگلستان نشان می دهد که ممکن است برای پیش بینی افکار شخص چهره او کافی باشد. محققان یک مدل علمی ارائه کرده اند و بر این باورند ظاهر شخص در مرحبه اول می تواند شخصیت او را آشکار سازد.

بررسی ها نشان می دهند، اولین برداشت ما از فرد دیگری را می توان به سه دسته تقسیم کرد که عبارتند از: (اینکه فرد به ما آسیب برساند؟)، تسلط (آیا او به نفع و ضرر ماست؟) و (آیا او یک رقیب یا یک شریک خوب عاشقانه است؟).

گفتنی است؛ محققان پس از آن  مدل۶۵ اندازه گیری های مختلف در هر صورت، از جمله ارتفاع چشم و عرض ابرو، به منظور ایجاد یک مدل برای پیش بینی برداشت اول را طراحی کردند و دریافتند که مدل آنها قادر به تبیین ۵۸٪ از واریانس در برداشت قضات از چهره در نگاه اول است.

نگاه کردن دقیق به چهره افراد می تواند میزان رضایت قلبی شما را برایتان آشکار کند پس اگر در آستانه ازدواج هستید و می خواهید میزان علاقه خود را بسنجید باید چهره او را بخوانید.

نتایج مطالعات نشان می دهند، دانشمندان با انجام آزمایشاتی دریافتند افراد به محض دیدن شخصی برای اولین بار قادرند بیش از ۶۵ درصد از افکار و شخصیت او را شناسایی کنند و محبت و یا تنفر خود را از طرف مقابلشان بیان کنند در نتیجه اگر برای اولین بار با شخصی روبرو شدید هر نوع خس فکر و یا ایده ای در مغزتان به وجود آمد می توانید به آن اعتماد کنید و برای ادامه روابطتتان به آن اطمینان کنید.

دکتر سلام

اخبار مرتبط:

روانشناسی عجیب چینی از چهره فرد مورد علاقه تان!!!

نمایش احساسات در چهره انسان

انسان‌هایی با دو چهره

چهره زنان گویای شخصیت آنهاست


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:سه شنبه 14 مرداد 1393