جزئیات جدید کنکور سراسری 93 اعلام شد


93/4/3:  آزمون سراسري سال 1393 در پنج گروه آزمايشي رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبانهاي خارجي به طور همزمان در روزهاي 5 لغايت 7 تيرماه در 364 شهرستان و بخش مختلف كشور و 15 كشور خارجي برگزار خواهد شد. نسبت حضور داوطلبان در اين آزمون به ترتيب 59.04 درصد خانمها و 40.96 درصد آقايان است.نتايج اوليه آزمون سراسري سال 1393 براساس برنامه زماني نيمه اول مردادماه بوده و نتايج نهايي اين آزمون در نيمه دوم شهريورماه سال 1393 از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org اعلام خواهد شد. 92/9/10: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال...ادامه در ادامه مطلب...
93/4/3:  آزمون سراسري سال 1393 در پنج گروه آزمايشي رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبانهاي خارجي به طور همزمان در روزهاي 5 لغايت 7 تيرماه در 364 شهرستان و بخش مختلف كشور و 15 كشور خارجي برگزار خواهد شد. 
نسبت حضور داوطلبان در اين آزمون به ترتيب 59.04 درصد خانمها و 40.96 درصد آقايان است.
نتايج اوليه آزمون سراسري سال 1393 براساس برنامه زماني نيمه اول مردادماه بوده و نتايج نهايي اين آزمون در نيمه دوم شهريورماه سال 1393 از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org اعلام خواهد شد.
 
92/9/10: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 93 برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و بین‌الملل دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش عالی و همچنین دانشگاه‌های پیام نور، مؤسسات غیرانتفاعی و دانشگاه فرهنگیان از روز شنبه 16 آذر ماه 92 از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش شروع و آغاز و در روز شنبه 23 آذر ماه پایان می‌پذیرد.
 
شرایط متقاضیان دانشگاه آزاد
 
بر اساس مصوبه جلسه روز چهارشنبه 6 آذر ماه شورای سنجش پذیرش دانشجو، داوطلبانی که علاقمند به شرکت در گزینش و انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی بر اساس آزمون در دانشگاه آزاد هستند همانند آزمون سال 92 ضرورت دارد نسبت به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 93 اقدام کنند.
 
ضریب معدل و سابقه تحصیلی
 
پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی بر اساس آزمون با توجه به سوابق تحصیلی مرتبط موجود و تراز شده دانش‌آموزان که طی سالهای 84 تا 92 دیپلم خود را در رشته‌های علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم معارف اسلامی بر اساس امتحانات نهایی و کشوری اخذ کرده‌اند حداکثر تا 25 درصد تأثیر قطعی دارد.
 
با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، پذیرش در سال 93 برای حدود 70 درصد کل ظرفیت آموزش عالی بر اساس سوابق تحصیلی انجام خواهد شد.
 
 نمره کل نهایی بر اساس نمرات تراز شده انجام خواهد شد و سوابق تحصیلی برای داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های نظام جدید رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی و علوم معارف اسلامی سالهای 84 تا 92 است که امتحانات سال سوم دبیرستان آنها به صورت کتبی و سراسری برگزار شده است، اعمال خواهد شد.
 
زمان برگزاری آزمون
 
بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون سراسری سال 93 در صبح و بعد از ظهر روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه 5، 6 و 7 تیر ماه 93 در حوزه‌های امتحانی برگزار خواهد شد.
  
 با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو پذیرش در برخی از کد رشته‌ محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و مؤسسه آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی منحصراً بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم، سال سوم آموزش متوسطه صورت می‌گیرد.
 
لازم به ذکر است، تعداد کد رشته‌ محل‌های هر یک از مؤسسات آموزش عالی و فهرست کد رشته‌های مذکور متعاقباً اعلام خواهد شد.

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:




نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:



یک شنبه 12 مرداد 1393