تماشا کنید: الگوی مهاجرت بشر در طول ۲۶۰۰ گذشته چگونه بوده است؟


سفر، مفهومی است که از اولین روز خلقت با انسان‌ها همراه بوده است. در صورتی که به تاریخ بنگریم، ادوار مختلف که با دگرگونی‌ها و تحولاتی همراه شده، غالباً با سفری همراه شده است. اما الگوی سفر و مهاجرت افراد شناخته شده در جهان چگونه است؟ گروهی از دانشمندان این الگو را با بررسی زندگی ...لطفا ادامه مطلب را مشاهده کنید و مشاهده کنید

سفر، مفهومی است که از اولین روز خلقت با انسان‌ها همراه بوده است. در صورتی که به تاریخ بنگریم، ادوار مختلف که با دگرگونی‌ها و تحولاتی همراه شده، غالباً با سفری همراه شده است. اما الگوی سفر و مهاجرت افراد شناخته شده در جهان چگونه است؟ گروهی از دانشمندان این الگو را با بررسی زندگی ۱۲۰٫۰۰۰ نفر از مشاهیر استخراج کرده‌اند. با زومیت همراه باشید.

همانطور که گفتیم بسیاری از سفرها و مهاجرت‌های انجام شده در طول تاریخ توسط مشاهیر زمان منجر به تحولاتی در جهان شده است که سرنوشت تاریخ جهان را جابه‌جا نموده. شاید سفر را بتوان یکی از اصلی‌ترین مجراهای شناخت تاریخ اعصار و قرون گذشته نامید، چراکه یکی از راه‌های شناخت گذشته، سفرنامه‌هایی است که توسط دانشمندان، تاریخ‌نویسان یا نویسندگان به رشته‌ی تحریر درآمده است.

گروهی از دانشمندان به بررسی تاریخ و همچنین مکان تولد و مرگ ۱۲۰,۰۰۰ تن از مشاهیر جهان در بازه‌ی تاریخی ۲۶۰۰ سال گذشته پرداخته‌اند که ماحصل آن در ویدئویی ۵ دقیقه‌ای منتشر شده است. این ویدئو با تمرکز مهاجرت اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها تولید شده است که به‌روشنی می‌توان در آن تاثیر نواوری و فناوری و اختراع و پیشرفت دانش بشری را روی الگوهای سفر ساکنین این مناطق مشاهده کرد که منجر به افزایش جمعیت در شهر‌های مقصد شده است. همچنین در این ویدئو علاوه بر الگوی مهاجرتی افراد شاهد بیان دلایل مهاجرت افراد نیز هستیم.


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:شنبه 11 مرداد 1393