کودک درون!!!


در حقیقت بخشی است که هنوز می‌تواند از اتفاق‌های جالب، حتی بسیار کوچک، لذت ببرد و شاد شود. از دیدن یک پروانه، گل‌های رنگارنگ، شناور بودن ابرها در آسمان آبی یا بازی کردن در کنار یک دوست می‌تواند شاد شود.                                             کودکان و نوجوانان به طور طبیعی می‌دانند وقتی موضوعی ناراحتشان کرد چگونه خود را آرام کنند، اما ...لطفا ادامه مطلب را مشاهده کنید و مشاهده کنید

در حقیقت بخشی است که هنوز می‌تواند از اتفاق‌های جالب، حتی بسیار کوچک، لذت ببرد و شاد شود. از دیدن یک پروانه، گل‌های رنگارنگ، شناور بودن ابرها در آسمان آبی یا بازی کردن در کنار یک دوست می‌تواند شاد شود.                                           

 کودکان و نوجوانان به طور طبیعی می‌دانند وقتی موضوعی ناراحتشان کرد چگونه خود را آرام کنند، اما بزرگ و عظیمسالان بیشتر مواقع استراتژی‌های دوران کودکی‌شان را فراموش می‌کنند و به دنبال روش‌های جدیدی برای رسیدن به آرامش هستند، اما فواید کودک درون چیست؟                                

 خیالپردازی                             

کودکان و نوجوانان بسیارراحت در ذهنشان داستانسرایی می‌کنند و با خیالپردازی‌های مورد علاقه‌شان از لحظه‌هایشان لذت می‌برند. آنها می‌توانند اتاقشان را همچون مزرعه‌ای زیبا ببینند و حتی از بوییدن گل‌های خوش عطر شادمان شوند. کودک درون می‌تواند این خلاقیت را در وجودتان حفظ کند و هر زمان که به آرامش نیاز داشتید به کمک‌تان بیاید. درحقیقت با تصور شرایط ایده‌آل از اضطراب‌تان بکاهید.                  

خواب راحت                     

کودکان و نوجوانان براحتی خوابشان می‌‌برد و هرازگاهی در بین روز چرت می‌زنند. ممکن است در بزرگ و عظیمسالی این گونه خوابیدن را تنبلی بدانید، اما چرت زدن‌های کوتاه می‌تواند خستگی را از تن‌تان دور کرده و آرامش را به شما برگرداند. به این ترتیب کارایی و سلامت جسمی و روحی‌تان نیز افزایش می‌یابد. کودک درونتان می‌تواند چنین کار ارزنده‌ای برایتان انجام دهد.                     

 در آغوش کشیدن                          

هرگاه کودکان و نوجوانان از چیزی ناراحت می‌شوند براحتی به آغوش مادر یا هر کس دیگری که دوست دارند، پناه می‌برند و این کار حالشان را بهتر می‌کند و احساس امنیت بیشتری می‌کنند. ما بزرگ و عظیمسال‌ها قدرت تماس و حمایت اجتماعی را فراموش می‌کنیم و در روزهای سخت زندگی یادمان می‌رود از افراد نزدیک یا دوستانمان حمایت عاطفی طلب کنیم.                       

بازی کردن                                

کودکان و نوجوانان همیشه بازی می‌کنند و از زندگی‌شان لذت می‌برند. ما بزرگ و عظیمسال‌ها چنان گرفتار مسائل روزمره می‌شویم که به طور کل بازی کردن را فراموش می‌کنیم یا این کارها را خاص و مخصوص دوران کودکی می‌دانیم، اما باید یادآور شد بازی می‌تواند ذهن را از توجه به موضوعات اضطراب‌آور رها کند. بنابراین از کودک درون‌تان پیروی کنید و از بازی کردن خجالت نکشید.                   

 نقاشی کردن و مجسمه‌سازی                         

همه ما زمانی درکودکی نقاشی کرده‌ایم یا با خمیرهای مجسمه‌سازی اشکال مختلف درست کرده‌ایم. در هر حال ابراز درون با کمک قلم و مدادهای رنگی خاص و مخصوص کودکان و نوجوانان نیست و بزرگ و عظیمسالانی که از این ویژگی پیروی کرده‌اند، اکنون به هنرمندان موفقی تبدیل شده‌اند. هر وقت از کار روزانه خسته می‌شوید لحظه‌ای به خود استراحت دهید و نقاشی بکشید یا مجسمه بسازید. با این کار بسیارزود به آرامش می‌رسید.

منبع : استرس مترجم: نادیا ذکاوند


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:شنبه 24 خرداد 1393