بیوگرافی پیتر هایدن دینکلیج + عکس


بیوگرافی پیتر هایدن دینکلیج + تصاویر و عکس پیتر هایدن دینکلیج (به انگلیسی: Peter Hayden Dinklage) زاده ۱۱ ژوئن ۱۹۶۹ ‏(۴۵ سال) بازیگر سینما و تلویزیون امریکایی است. در سال ۲۰۱۱ او برای بازی در بازی تخت و تاج (مجموعه تلویزیونی) موفق به دریافت جایزه امی و گلدن گلوب شد. تولد : ۱۱ ژوئن ۱۹۶۹ پیشه : ...لطفا ادامه مطلب را مشاهده کنید و مشاهده کنید

بیوگرافی پیتر هایدن دینکلیج + عکس

بیوگرافی پیتر هایدن دینکلیج + عکس

پیتر هایدن دینکلیج (به انگلیسی: Peter Hayden Dinklage) زاده ۱۱ ژوئن ۱۹۶۹ ‏(۴۵ سال) بازیگر سینما و تلویزیون امریکایی است. در سال ۲۰۱۱ او برای بازی در بازی تخت و تاج (مجموعه تلویزیونی) موفق به دریافت جایزه امی و گلدن گلوب شد.

تولد : ۱۱ ژوئن ۱۹۶۹

پیشه : بازیگر

سال‌های فعالیت : ۱۹۹۵- تاکنون

زندگی

پیتر دینکلیج در شهر کوچکی در نیوجرسی متولد شد. مادرش یک معلم موسیقی مدرسه ابتدایی و پدرش فروشنده بیمه بودند.

پدر و مادر و برادر پیتر قد متوسطی دارند.

او یک گیاه خوار است.

او اصالتاً ایرلندی و آلمانی است.

فیلم شناسی

فهرست برخی از فیلم‌هایی که پیتر دینکلیج در آنها به ایفای نقش پرداخته‌است :

مرا گناهکار بدان

عصر یخبندان: رانش قاره‌ای

بازی تخت و تاج (مجموعه تلویزیونی)

پیتر دینکلج و گلدن گلوب

برای رسیدن به بزرگ و عظیمی کافیست بزرگ و عظیم باشی. البته مسلما مقصود گوینده این سخن بزرگ و عظیمی حجم و اندازه نبوده ! دلیل اثباتش هم هزاران فرد کوچک اندامی است که در دنیای ما با بزرگ و عظیمی زندگی می کنند و بعضا شاهکارهایی هم خلق کرده اند.

پیتر دینکلیج که در مراسم گلدن گلوب امسال جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به خاطر بازی در سریال کوتاه بازی تاج و تخت یا” games of thrones”دریافت کرد نمونه بارز این امر است.

این آقای کوچک یا بهتر بگویم بزرگ و عظیم مرد کوچک به سختی به یک متر می رسد اما در بازیگری ید طولایی دارد و پس از چندین سال تلاش امسال موفق شد جایزه بگیرد.

تماشا کردن سریال بازی تاج و تخت  اعصاب پولادین می خواهد، مخصوصا برخی از صحنه های زد و خورد آن که تماشایش برای هرکسی امکان  پذیر نیست.

بیوگرافی پیتر هایدن دینکلیج + عکس

از لحاظ بازیگری، «پیتر دینکلیج» با آن‌که کوتاه‌قامت‌ترین عضو گروه بود، یک سر و گردن از همه بالاتر ایستاده‌ است و بسیار هوشمندانه نقش تایرون را ارائه می‌دهد، از این رو به حق شایسته در یافت این جایزه است.

اگر به بازیگران چشم رنگی سینمای ما برنخورد این روزها بسیارها تصور می کنند بازیگری مساوی با چشمان رنگی ,پوست روشن و به طور کلی تیب آرتیستی است، اما پیتر به همه ثابت کرد که هنوز هم هیچ چیز نمی تواند جای هنر و استعداد را بگیرد.

پیتر۳۱ ساله مرد خانواده است و در انتظار فرزندش می باشد. همسر وی ازکارگردانان تئاتر است. پیتر در سال ۱۹۹۵ برای فیلم زندگی در فراموشی مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. وی در این فیلم نقش انسانی که در محدودیت های فراوانی زندگی می کند را بازی کرده بود.

دیکلیچ در سال ۲۰۱۱ نیز به خاطر بازی در سریال بازی تاج و تخت برنده جایزه امی گردید.

دینکلیج پس از دریافت جایزه اش از انسان کوتاهی سخن بیان داشت و گفت که توسط عده ای مورد ضرب و جرح قرار گرفته و پس از آن قادر به راه رفتن نیست. این بازیگر آمریکایی این فرد را به عنوان الگوی خود معرفی کرد و اعلام داشت از او الهام گرفته است.

بیوگرافی پیتر هایدن دینکلیج + عکس

پیتر دینکلج و مجموعه بازی تخت و تاج

نام شخصیت : تیریون لنیستر

نام و تلفظ انگلیسی : Tyrion Lannister /ˈtɪrɪən ˈlænɪstər

فصل ها : ۱-۲-۳

تیریِین لنیستر ملقب به “ایمپ” (یعنی جنی)، برادر کوچکتر سرسی و جیمی لنیستر است. او یک کوتوله است و مادرش هنگام تولد او مرده است، به خاطر همین پدرش، تایوین لنیستر، او را سرزنش می‌کند. با وجود این که او از نظر جسمی توانا نیست ولی ذهن باهوش و زیرکی دارد و همیشه از این واقعیت که دیگران او را دست کم می‌گیرند برای پیشرفت خود استفاده می‌کند. در شروع و آغاز او نسبت به استارک‌ها هیچ نیت بدی ندارد.

اما بعدها خشم او نسبت به بانو کاتلین باعث پیوستن او به جنگ پدرش علیه استارک‌ها می‌شود زیرا او به اتهام و تهمت قتل جان آرین و توطئه برای کشتن بران استارک (پسر کوچک بانو کتلین) دستگیر و محاکمه می‌شود، در حالی که در هر دو مورد هیچ اطلاع و نقشی ندارد. در پایان جنگ ارتش لنیستر با ارتش راب استارک، پس از دستگیری جیمی لنیستر، آنها مطلع می‌شوند که شاه جافری ند استارک را علی‌رغم خواستهٔ استارک‌ها کشته است و برادران رابرت ادعای جافری را در مورد تخت پادشاهی به چالش کشیده‌اند. برای ایجاد اطمینان از این که شخص مطمئنی جافری را (درحالی که با مسایل مربوط به جنگ سروکار دارد) کنترل می‌کند، تایوین، تیریین را به جای خودش برای قانون گذاری به عنوان مشاور عالی پادشاه (دست پادشاه) به پایتخت (مقر پادشاهی) می‌فرستد و در نهایت متوجه هوش و زیرکی پسر کوچک خود می‌شود.

او وارد پایتخت می‌شود و فوراً وارد ستیزی بر سر قدرت با سرسی و جافری می‌شود. او با ارتش کوچک خود متشکل از قبیله نشینان تپه‌های اطراف و دوست مزدورش بران دیده بانی شهر را رهبری می‌کند و او یکی از قدرتمندترین مردان شهر می‌شود. تیریین پیش از ورود ناوگان دریایی استنیس به آبهای پایتخت، نقشه‌ای با انبار کردن مقدار بسیار زیادی از ماده به نام آتش سوزاننده (وایلد فایر) طراحی می‌کند و پس از ورود کشتی‌های ناوگان استنیس به آبهای پایتخت همهٔ این مواد منفجره با یک کشتی به میان کشتی‌های دشمن می‌فرستد.

بران آتش‌های سوزاننده (وایلد فایر) را با تیری آتشین منفجر می‌کند که باعث انفجاری بزرگ و عظیم می‌شود که نیمی از نیروهای استنیس را نابود می‌کند. هنگامی که امید و روحیهٔ مردم و سربازان پایتخت پس از این که شاه جافری آنها را ترک کرده است؛ از بین رفته؛ تیریین سربازان را درباره جمع می‌کند و هجوم شگفت انگیزی را در برابر محاصره کنندگان ترتیب می‌دهد. در طول نبرد به دست یکی از سربازان خودی گارد سلطنتی تحت فرمان سرسی لنیستربه او خیانت می‌شود؛ اما به دست یکی از سربازان سلحشورش پادریک پاین نجات پیدا می‌کند.

هنگامی که او پس از پایان نبرد به هوش می‌آید، تیریین می‌فهمد که پدرش مقام مشاور عالی پادشاه را تصرف کرده است و تمام قدرت و منصبی که به دست آورده بود از او گرفته است. به علاوه از او برای نقشی که در کمک به دفاع از پایتخت داشت قدردانی نمی‌شود. در پاسخ به این رفتارها و بازگشت او به عقب معشوقه‌اش شِی به او می‌گوید وستروس را ترک کند. اما تیریین همچنان می‌خواهد بماند تا وقتی که بتواند چیزی را که به او برتری دهد و مورد علاقه‌اش باشد را پیدا کند و پدرش او را مجبور می‌کند تا با سانسا استارک ازدواج کند.

بیوگرافی پیتر هایدن دینکلیج + عکس


جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:جمعه 23 خرداد 1393