اعلام ارزش و قیمت تمام شده آب شرب


قائم مقام وزیر نیرو با اعلام ارزش و قیمت ۵ هزار و ۹۱۱ ریالی هر مترمکعب آب شرب شهری در سال ۹۱ گفت: همچنین ارزش و قیمت هر مترمکعب آب روستایی چهار هزار و ۴۸۲ ریال، هر مترمکعب خدمات دفع فاضلاب ۴۳۴ ریال و هر مترمکعب آب کشاورزی پنج هزار و ۱۲۸ ریال بوده است.

قائم مقام وزیر نیرو با اعلام ارزش و قیمت 5 هزار و 911 ریالی هر مترمکعب آب شرب شهری در سال 91 گفت: همچنین ارزش و قیمت هر مترمکعب آب روستایی چهار هزار و 482 ریال، هر مترمکعب خدمات دفع فاضلاب 434 ریال و هر مترمکعب آب کشاورزی پنج هزار و 128 ریال بوده است.

ستار محمودی گفت: پیش بینی بیلان منابع آب ایران تا سال 1404 نشان می دهد که در این سال 52.8 درصد از منابع آب کشور را آب های سطحی، 43.2 درصد را آب های زیرزمینی و چهار درصد پساب های شهری (تصفیه شده) و آب های غیرمتعارف تشکیل خواهد داد.

قائم مقام وزیر نیرو با تاکید بر نقش محوری آمار و اطلاعات در صنعت آب و برق کشور اظهار داشت: آمار در صنعت آب و برق، جهان همین امروز و زندگی افراد نقش محوری دارد و ابزاری برای سازمان ها و مجموعه ها برای دستیابی به اهداف مشترک است.

وی مدیریت مهندسی پروژه ها و طرح های صنعت آب و برق، استفاده از آمار برای تصمیم گیری در موقعیت های غیرحتمی و اجرای طرح های آمارگیری از چاه های آب کشاورزی، آشامیدنی و صنعتی یا تاسیسات آب و برق را از جمله کاربردهای آمار در صنعت آب و برق عنوان کرد.

محمودی افزود: ایجاد تعادل بین تولید و مصرف آب و برق، نظارت و کنترل بر وضعیت شبکه های تولید، انتقال و توزیع برق، نظارت و کنترل بر وضعیت آب های سطحی و زیرزمینی و میزان ذخیره آب پشت سدها، نظارت و کنترل کیفی و بهداشتی تصفیه و توزیع آب آشامیدنی و پیش بینی وضعیت آینده مصرف و تولید آب و برق و برنامه ریزی جهت ایجاد تعادل بین آنها از دیگر کاربردهای آمار در صنعت آب و برق است.

این مقام مسئول در وزارت نیرو ادامه داد: نظارت و کنترل وضعیت نیروی انسانی و پیش بینی، تربییت و به کارگیری افراد متخصص، تدوین الگوهای گذشته، طراحی مدل های آینده و اجتناب از سعی و خطا در هزینه ها و اثرگذاری مستقیم در نظام تصمیم گیری و برنامه ریزی از دیگر کاربردهای آمار در صنعت آب و برق است.

قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه در سال 89 معادل 45.1 درصد از منابع آب کشور را آب های سطحی، 54.2 درصد را آب های زیرزمینی و 0.7 درصد را پساب های شهری (تصفیه شده) و آب های غیرمتعارف تشکیل می داد گفت: هزینه تمام شده هر مترمکعب آب شهری در سال 91 پنج هزار و 911 ریال، هر مترمکعب آب روستایی چهار هزار و 482 ریال، هر مترمکعب خدمات دفع فاضلاب 434 ریال و هر مترمکعب آب کشاورزی پنج هزار و 128 ریال بوده است.

محمودی بهره‌مندی و دسترسی برابر حداکثر جامعه به اطلاعات مورد نیاز با روش های نوین اشاعه اطلاعات در سطوح مختلف وزارت نیرو و تلاش جهت باورپذیری آمار صنعت آب و برق نزد افکار عمومی، تلاش جهت ارتقای فرهنگ آماری به منظور استفاده از آمار در نظام های برنامه ریزی و تصمیم گیری و توجه به تربیت نیروی انسانی حرفه ای و سطح بالا و برنامه محوری در فرآیند تولید و استفاده از داده و آمار جهت تعالی بخشی سازمانی را از جمله توصیه های راهبردی مدیریت فعالیت های آماری در وزارت نیرو عنوان کرد.

  وی ایجاد یا ارتقای سامانه های آماری به منظور بهینه‌سازی فرآیند گردش داده‌ها، ایجاد هماهنگی لازم در فعالیت های آماری حوزه‌های مختلف وزارت نیرو، یکسان سازی و استانداردسازی تعاریف و مفاهیم آماری موردنیاز در صنعت آب و برق و پایبندی به اصول و استانداردهای جهانی، اولویت دادن به تأمین و تولید آمارهای پایه و آمارهای موردنیاز برنامه‌های توسعه و اجرای طرح های آماری موردنیاز صنعت آب و برق طبق برنامه زمان بندی را از دیگر توصیه های راهبردی مدیریت فعالیت های آماری در وزارت نیرو مطرح کرد

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:دو شنبه 13 آبان 1392