اعلام نرخ بیکاری تحصیلکردگان کشور


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نرخ بیکاری جوانان تحصیلکرده را ۴۰ درصد ذکر کرد و با اعلام حمایت از شبکه ملی نخبگان، گفت: اگرچه دولت با مشکلات شدید مالی روبه‌رو است ولی برای یک ریال هم برنامه دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نرخ بیکاری جوانان تحصیلکرده را 40 درصد ذکر کرد و با اعلام حمایت از شبکه ملی نخبگان، گفت: اگرچه دولت با مشکلات شدید مالی روبه‌رو است ولی برای یک ریال هم برنامه دارد.

علی ربیعی گفت: هم اکنون نرخ بیکاری جوانان بیش از 26 درصد و نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی بیش از 40 درصد است در حالی که رشد بهره‌وری 1.3 درصد است و این دو پدیده نشان می‌دهد که جامعه در شرایط خوبی به سر نمی‌برد.

 

ربیعی که در مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات ملی مهارت سخن می گفت، با بیان اینکه 50 درصد متقاضیان کار دارای مهارت هستند، افزود: مابقی نیروهای کار هنگامی که وارد بازار کار می‌شوند مهارت لازم را ندارند در حالی که صنایع و بنگاههای ما به نیروی مهارتی نیاز دارند.

 

وزیر تعاون، کار و اجتماعی نداشتن مهارت را بر کاهش کیفیت کالا و افزایش هزینه تولید موثر خواند و گفت: هیچ کشوری جز با توانمندسازی نیروی انسانی خود به رشد و توسعه نمی‌رسد.

 

به اعتقاد ربیعی برای رقابت‌پذیری صنعتی باید از مهارت آموزی بهره‌گیری کرد و این امر نیازمند تغییر فرهنگ مدرک گرایی به مهارت آموزی است.

 

وی گفت: وزارت کار درصدد ایجاد ارتباط بین بیمه بیکاری و مهارت‌آموزی است و افرادی که بیمه بیکاری دریافت می کنند باید یک مهارت را در طول دوره بیکاری کسب کنند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به رتبه جوانان ایرانی در مسابقات جهانی مهارت اشاره و خاطرنشان کرد: جوانان ایرانی توانسته‌اند در مسابقات مهارت به رتبه‌های برتر دست یابند اما با راه‌اندازی بنیاد ملی نخبگان بهتر می‌توان گفتمان مهارتی را در جامعه به گفتمان عمومی تبدیل کرد.

 

به گفته وی مسابقات ملی مهارت باید کل نظام آموزش مهارت را تحت تاثیر قرار بدهد.

 

ربیعی درعین حال وضعیت اقتصادی هند را مورد اشاره قرار داد و گفت: در حال حاضر فروش نرم افزار در این کشور به اندازه فروش نفت در ایران ارزش دارد و کمبود نیروی ماهر چهارمین دغدغه مدیران هند به شمار می‌رود.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام حمایت از شبکه ملی نخبگان افزود: اگرچه دولت به دلیل تحریم‌ها با مشکلات مالی شدیدی روبه‌رو است ولی برای یک ریال هم برنامه دارد.

 

مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره از مسابقات ملی مهارت با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد.

 

در مرحله کشوری چهاردهمین مسابقات ملی مهارت، تعداد 575 رقابت کننده در 28 حرفه آموزشی در چهار مرکز اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز، آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک شهید خدایی کرج، مرکز تربیت مربی و پژوهشهای فنی و حرفه‌ای کشور و مرکز تخصصی آموزشی خودرو و ماشینی 9 دی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

501 تن از رقابت کنندگان در این دوره از مسابقات را مردان و 74 نفر را زنان تشکیل دادند.

 

نفرات اول تا سوم این دوره از مسابقات از استان‌های زنجان، تهران و اصفهان بودند که در این مراسم از آنان تقدیر شد.

 

 برگزیدگان این دوره از مسابقات ملی مهارت و همچنین برگزیدگان پانزدهمین مسابقات ملی مهارت که در سال آینده برگزار می‌شود پس از شرکت در یک اردوی آماده سازی به مسابقات بین المللی مهارت 2015 برزیل اعزام خواهند شد.

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:یک شنبه 12 آبان 1392