زبان جاوا مهم ترین هدف حملات هکری


گوبا جاوا طعمه خوبی برای هکرها در نیمه اول امسال بوده است.

گوبا جاوا طعمه خوبی برای هکرها در نیمه اول امسال بوده است.

برنامه جاوا به عنوان مهم‌ترین هدف حملات هکری در نیمه اول سال ۲۰۱۳ شناخته شد، زیرا حملات به آن روز به روز در حال افزایش است.

 F-Secure گزارش امنیتی جدید موسسه F-Secure نشان می دهد که از ۵ آسیب پذیری برتر شناسایی شده در فضای مجازی چهار آسیب پذیری مربوط به جاوا، اعم از Runtime Environment (JRE) یا پلاگین های نصب شده جاوا در مرورگرها بوده‌اند.

کارشناسان این موسسه امنیتی معتقدند جاوا در کنارسامانه سیستمعامل ویندوز که آن هم سوژه محبوب هکرهاست به طور گسترده در ساختار آی تی سازمان ها و شرکت های مختلف به کار می رود و به همین علت برای سرقت اطلاعات و ضربه زدن به کاربران مورد توجه قرار می گیرد.

۵ آسیب پذیری برتر شناسایی شده برای انجام ۹۵ درصد از موارد حملات مورد سواستفاده قرار می گیرند و بخش عمده این حملات بر علیه اهدافی در داخل خاک آمریکا صورت می گیرد.

برآوردهای F-Secure نشان می دهد از هر ۱۰۰۰ کاربر ۷۸ نفر در آمریکا شاهد کشف آسیب پذیری مهمی در شش ماه اخیر بوده اند. مهم آن است که از کار انداختن پلاگین های جاوا در مرورگرها هم باعث سد شدن نفوذهای هکری نمی گردد و باید در این زمینه اقدامات جدی تری صورت بگیرد.

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:یک شنبه 7 مهر 1392